Bir insana dilenebilecek en güzel arzu sağlıktır. Sağlığımız kariyerden de aşktan da önemli. Her zaman dinç, sağlıklı ve güzel kalmak için neler yapmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ama bilmemiz gereken bir şey daha var, insan sağlığı için en önemli elementlerden biri olan ozon gazının vücudumuz için olan faydaları. ESTELIV’in doktorları Ozon Terapisinin bağışıklık sistemini güçlendiren ve insan bünyesine direnç veren bir yapıda olması sebebiyle en etkili tedavi yöntemlerinden biri olduğunu üstüne basarak belirtiyorlar. Bilinenin aksine Ozon Terapi sadece yaşlanmayı geciktirmiyor, aynı zamanda birçok hastalığın tedavisinde de çok sık kullanılıyor. Acısız ağrısız olması sayesinde Ozon Terapi tedavi yöntemleri arasında üstün başarı sağlamaktadır. Esas amaç ise zarar görmüş olan bölgeye oksijen girişinin arttırılarak bölgenin sağlıklı dolaşım seviyesine ulaşmasıdır.

Ozon Terapi Faydaları

  • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımının hızlanması ile temiz, yumuşak ve daha gençleşmiş bir cildimiz olur.
  • Ozon Terapi bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyona karşı direnci arttırır.
  • Ozon tansiyon hastalarında damarları yeniler düzenlenmeyi sağlar.
  • Kan ve Lenf sistemini temizler.
  • Faydası saymakla bitmeyen ozon kaslarda biriken toksini giderir, kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.
  • Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıkları olan hastalar içinde bu tedavi yöntemi çok etkilidir.
  • Kliniğimizin doktorları Ozon Terapinin hormon ve enzim üretimini normale döndürdüğünü, beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirdiğini de söylüyor.
  • Depresyon kaynaklı gerginliği, stres hormonu olarak bilinen adrenalini Ozon’la okside edilerek genel bir sakinlik sağlamasına yardımcı olunuyor.

Ozon Terapi Yöntemleri

Majör Yöntem:

Ozon Terapisinde en yaygın Majör yöntemi kullanılıyor. Bu yöntemde hastadan alınan 50-200 ml. arasında kan dozu belirlenmiş ozonla karıştırılıyor ve sonrasında tekrar kişinin kendisine damardan geri verilir.

Minör Yöntem:

Bir diğeri ise Minör yöntemidir. Minör uygulamada sizden alınan 2-5 cc arası kan dozu belirlenmiş ozonla karıştırılarak tekrar kastan enjekte edilir.

Vücut Boşluklarına Ozon Verilmesi

Bir diğer yöntem ise vücut boşluklarına ozon verilmesidir. Bu uygulamada Rektal-makat yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtme yöntemi ile kişiye ozon verilir. Kas iskelet sistemi rahatsızlıklarında ise eklem içine uygun bir iğne ile belirli dozda ozon gazı kişinin eklemine enjekte edilir. Özel ESTELIV Polikliniği’nin doktorları Ozon Terapisini dolaşım bozuklukları, kronik yorgunluk sendromu, nörolojik hastalıkları, kadın hastalıkları ve cinsel sorunlar, bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonları kas-eklem ve romatizmal hastalıkları, diyabet, bağırsak hastalıkları zayıflama, selülit, diş ve dişeti hastalıkları, anti-aging ve daha bir çok alanda uyguluyor ve sizlere de tavsiye ediyor.

İletişim

Kliniğimizdeki işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ozon Terapi