Medikal masaj ile geçmişten günümüze sağlık ve güzellik Eski çağlardan bu yana alternatif tıpta, tamamlayıcı ve iyileştirici olarak bildiğimiz birçok masaj kliniğimizin uzman fizyoterapistleri tarafından uygulanmaktadır. Masaj, özellikle eski Çin, Mısır ve Hint kaynaklarına bakıldığında tedavi yöntemi olarak binlerce yıldır devam etmektedir.

Medikal Masajın Faydaları

Masajlar yöntemine göre kişinin stresini azaltır, acıyı hafifletir, uykuyu düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuttaki lenfatik sıvı ve kan dolaşımını daha iyi bir duruma getirir. Toksinlerin kolayca vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca; ödem giderir ve kaslardaki spazmı azaltır, cildi canlandırır, sıkılaştırır ve güzelleştirir. Beş bin yıllık tarihi olan ve mısır firavunlarına kadar uzanan Refleksoloji, vücutta bulunan tüm organların karşılığı olan refleks noktalarının ayak tabanında bulunması prensibine dayanıyor. Uzmanlar vücudumuzda oluşan rahatsızlıkların, enerjinin belli bir yerde bloke olduğunu söylüyor. Hatta onlar ayak ve ellerin vücudun aynası olduğuna inanır ve bu iddia üzerinden yola çıkarak belli yerlere basınç uygulayarak vücudun iyileştirme güçlerini stimule etmeye çalışırlar. Vücutta serbest enerji akımının sağlanması için Refleksoloji devreye girer ve çakraları aktif hale getirir. Birçok masaj tekniğinde, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerji çözülür ve serbest bırakılır. Sonrasında beden fonksiyonları normale döner; vücudun iyileştirme mekanizması harekete geçer.

Medikal Masaj Sonrasında

Vücudun ihtiyacına göre uygulanan masaj seanslarından sonra sinir sisteminiz rahatlıyor, kan dolaşımınız hızlanıyor ve derin dinlenme sağlanıyor. Ayrıca masajların uyku kalitesini artırma, enerji akışını dengeleme, bağışıklık sistemini güçlendirme, kas gerginliğini azaltma gibi yararları vardır. Sizde vücudunuzu toksinlerden arındırmak için ve şifa gücünü harekete geçirip enerji salınımını maksimuma çıkarmak için ESTELIV’de masaj seanslarına gelebilirsiniz.

Kliniğimizdeki işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Medikal Masaj