Son zamanlarda sosyal medyada ünlülerin muhteşem değişimlerini gören takipçiler, Fransız askısı olarak bilinen yüz gerdirme işlemine merak sardı ve bu konu hızla medikal estetiğin gündemine oturdu. Değerli doktorlarımızla bir araya gelerek bu konuyu daha anlaşılır hale getirmek istiyoruz. Medikal estetiğin yeni favorisi olan dinamik askı, popüler ismiyle Fransız askısı, ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biridir. Bu teknik, Fransa'da geliştirilmiş olup ilk olarak bu ülkede uygulanmaya başlandığı için Fransız askısı olarak adlandırılmıştır. 40 yaş üstü, yüzündeki sarkmalardan rahatsız olan ancak ameliyat olmak istemeyen kadın ve erkekler, dinamik askı ile yüz germe işlemi yaptırabilirler. Fransız askısı yöntemi, yaşlanma belirtilerini azalttığı için dönemin popüler işlemlerinden biridir.

Dinamik askı, sadece estetik amaçlı değil, aynı zamanda yüz felci geçirmiş olan hastaların tedavisinde de kullanılır. 'Kilit Askı' veya 'Dinamik Askı' yöntemi olarak da bilinen esnek ipler, yüzün mimik hareketlerine uyum sağlayarak gevşer ve ifade bozukluğu yaratmadan ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılır. Dinamik askı yöntemi, yüz felci nedeniyle yüz asimetrisi olan hastalar için de uygulanabilir ve diğer iplere kıyasla %20 daha esnek olduğu için yaklaşık 5 kat daha uzun ömürlüdür. Bu, içeriğindeki polietilen ve silikon gibi elastik maddelerden kaynaklanır. Dinamik askılama yönteminde kullanılan malzemeler ciltle uyumlu olduğu için cilde zarar vermez.

Fransız askısının yüz germe ameliyatının bir alternatifi olup olmadığı da merak edilen konular arasındadır. Cerrahi operasyonlarla yapılan yüz germe ameliyatları uzun süre kalıcı olabilir ancak iyileşme süreci sancılı ve zaman alıcı olabilir. Fransız askılama, uzun süre kalıcılığını koruması ve ameliyat gerektirmemesi nedeniyle estetik amaçlı alternatif bir teknik olarak sunulabilir. Dinamik askı yöntemi sarkmaların azalmasına ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir ancak yaşlanma doğal bir süreç olduğu için tamamen durdurma özelliği taşımaz. Yapılan askılama işlemiyle yüz toparlanır ve sarkan bölgeler düzeltilir.

Fransız askısı uygulandıktan sonra ciltte gençleşme hemen fark edilebilir. Ancak iplerin ciltle bütünleşmesi ve etkili olması birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir. Dinamik askı uygulamasında kullanılan malzemeler genellikle ciltle uyumlu ve güvenlidir.

İletişim

Kliniğimizdeki işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Fransız Askısı