Tarihin en eski dönemlerinden günümüze kadar güzel olmak her insan için önemlidir. Önceleri doğal yöntemlerle güzellik arayışında olan insanlar günümüzde hem doğal hem de son teknoloji ürünlerle güzelliklerine güzellik katıyor.

Türkiye de özellikle son yıllarda sağlık kuruluşlarının hizmet kalitesi ve uygulanan en güncel tedavi yöntemleri ile sağlık turizminin merkezi konumuna geldi. Başta Rusya ve Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanından insan sağlık turizmi kapsamında Türkiye’ye geliyor. Türk doktorlarının yenilikçi teknikler konusundaki başarısı, mesleki donanımları, hızlı çözümler sunabilmeleri, en güncel teknolojileri en başarılı şekilde kullanılabilmeleri ve Türkiye’deki fiyatların diğer ülkelere göre oldukça hesaplı olması bunun en başlıca nedeni. Özellikle son zamanlarda döviz kurunda yaşanan değişimler ile Türkiye sağlık turizminde adeta bir cennet haline geldi. Yurt dışında çok pahalı olan estetik uygulamaları Türkiye’de hem çok başarılı hem de çok hesaplı bir şekilde yaptırmak mümkün.

Özellikle medikal estetik uygulamalar, estetik operasyonlar, plastik ve estetik cerrahi konusunda yurt dışından Türkiye’yi tercih edenler her geçen gün artıyor. Gelişmiş teknolojilerin başarıyla kullanıldığı medikal estetik uygulamalar için Türkiye’ye gelen insanların en çok tercih ettiği cerrahisiz işlemler ise dolgu ve botoks olarak öne çıkıyor. Lazer lipoplasti ile bölgesel yağ problemlerinin çözümü, tek seanslık sarkma tedavileri, liposuction, karın ve yüz germe, meme büyütme operasyonları ile rezonans tedavi ile sigara bırakma uygulamaları da oldukça ilgi görüyor.

Sağlık Turizminde Neden İstanbul?

Çünkü İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Napolyon’un dediği gibi; “Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.” İstanbul, gerek tarihi ve turistik birikimi, kültürel zenginliği, bin yıllardır köklü medeniyetlere başkentlik yapması, doğal güzellikleri, efsane damat tatları, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren boğazı ile dünyada en çok ziyaret edilen şehirlerden bir tanesi.

İstanbul, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında teknolojik yeniliklerin de en fazla kullanıldığı şehirlerden biri. Medikal altyapısıyla dünyanın en özel şehirlerinden biri olan İstanbul, nitelikli ve modern sağlık kuruluşları, alanında donanımlı ve başarılı doktorları, en modern ve güncel yöntemlerin kullanıldığı tedavi yöntemleri ile milyonlarca insana başarılı bir şekilde sağlık hizmeti sunuyor. Hem tarihi ve turistik bir gezi yapmak hem de sağlık sorunlarınızın başarılı bir şekilde tedavi ettirebilmek için en yeni teknolojiler ve en donanımlı doktorlar İstanbul’da sizleri bekliyor.

Sağlık Turizminde Özel Esteliv Polikliniği!

  • Dolgu uygulamaları,
  • Botoks uygulamaları,
  • Cilt gençleştirme uygulamaları,
  • Lazerli tedaviler,
  • Ameliyatsız estetik,
  • Bölgesel incelme tedavileri,
  • Rezonans terapisi ile zayıflama ve sigara bırakma tedavileri,
  • Saç tedavileri,
  • Bağışıklık güçlendirme tedavileri ve
  • Lazer epilasyon tedavileri konusunda en yeni teknoloji ve en yenilikçi yöntemler ile cildinizi hayal ettiğiniz formuna büründürüyor.
Kliniğimizdeki işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sağlık Turizmi