Geçmişin İzlerini Silin, Geleceğe Temiz Bir Sayfa ile Başlayın!

Dövmeler, bazen sevdiklerimizi anmak, bazen de modayı takip etmek için yaptırdığımız kalıcı sanat eserleridir. Fakat zamanla bu eserler bize sıkıcı gelmeye başlayabilir ve sildirmeyi düşünebiliriz. Üstünü kapatmak mı, sildirmek mi, iz kalır mı gibi sorular kafamızı kurcalayabilir. Dövme sildirme kararı aldıysanız, ESTELIV olarak size en son teknolojiyi sunuyoruz.

Q-Switched Nd: YAG Lazer ile Dövme Silme

Bu eşsiz teknoloji, ciltteki dövme pigmentini hedef alarak parçalar ve hücrelerarası boşluğa dağıtır. Parçalanan pigmentler, makrofajlar tarafından temizlenerek vücuttan atılır. Yeni nesil lazer sistemleri sayesinde renkli dövmeleri de silmek mümkündür. Q-Switched Nd: YAG lazeri tercih ederek riskleri en aza indirebilir ve yara izi oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Dövme Silme İşlemi Hakkında Merak Edilenler:

Kaç Seans Gerekir?

Dövme silme seans sayısı, dövmenin rengine, boyutuna ve kullanılan teknolojiye bağlıdır. Koyu renk dövmeler için ortalama 4-6 seans yeterli olurken, açık renk dövmeler için bu sayı 12’ye kadar çıkabilir.

Ağrılı Bir İşlem mi?

Lazerle dövme silme işlemi, tüm cilt tiplerine ve vücudun her bölgesine uygulanabilir. Ağrıyı minimuma indirmek için anestezik kremler kullanılır. Düşük acı eşiğine sahipseniz bölgeye lokal anestezi de uygulanabilir.

İşlem Sonrası Ne Olur?

İşlem sonrası deride kızarıklık ve kabarma olabilir, ancak 15-30 dakika içinde kaybolur. Lazer ile dövme sildirme uygulaması sonrasında günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgenin güneşten korunması gerekir.

Doktorlarımızın Tavsiyeleri:

  • Dövme silme işleminde tecrübeli bir kişi ve doğru teknoloji kullanımı çok önemlidir.
  • Sabırlı olmak gerekir. Q-Switched Nd: YAG dövme silme ile sonuçların tek seansta ortaya çıkması beklenmemelidir.
  • Uygulama sürecinde dövmedeki değişimler zaman içinde ortaya çıkar.

Sağlıklı ve kusursuz dövme sildirme için 444 39 70 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

Kliniğimizdeki işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Dövme Silme